Organiczny tymianek portugalski Herbatka ziołowa - 20 saszetek CANTINHO DAS AROMATICAS

Organiczny tymianek portugalski Herbatka ziołowa - 20 saszetek CANTINHO DAS AROMATICAS

CDA107

16,00 PLN

Napar o słomkowej barwie, głębokim i bogatym aromacie żywicy i eukaliptusa, z intensywną nutą mentolową. Polecany w połączeniu z ciasteczkami cynamonowymi.

Tradycyjnie stosowany w leczeniu grypy, zapalenia oskrzeli, kaszlu, gorączki i przeziębienia. Posiada właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne. Dodatkowo stosowany jako substytut soli.

Produkt rolnictwa ekologicznego (ECOCERT PT-BIO-02).

Przyrządzenie: Saszetkę zalać wodą o temperaturze 85 st. C. Zaparzać 5 minut. Właściwy sposób przyrządzenia gwarantuje pełnię smaku i aromatu.

Przechowywać w chłodnym i suchym miejscu, z dala od źródeł światła.

Cantinho das Aromaticas to magiczne i niezwykle aromatyczne miejsce, powstałe w 2002 roku jako pierwsza w Portugalii szkółka uprawy wyłącznie roślin aromatycznych, których było aż 150 gatunków. Początkowo dedykowana do zaopatrywania przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego w zioła organiczne, w 2007 roku rozpoczęła produkcję pod własną marką – w celach spożywczych.

Zioła Cantinho das Aromaticas są bogate w olejki eteryczne i cukry oraz nie zawierają nawet śladowych ilości pestycydów – całość upraw jest ekologiczna (certyfikowana przez ECOCERT Portugal). Umiejscowienie upraw w obszarze przejścia z klimatu śródziemnomorskiego w atlantycki, odpowiednie przygotowanie gleby, dbałość o właściwe nasłonecznienie, nawodnienie, a następnie suszenie, wyznaczenie właściwej temperatury i czasu zaparzania gwarantuje niezwykłe doświadczenie smaku i aromatu w każdej filiżance ziołowego naparu.

Dzięki Cantinho das Aromaticas możemy odkryć na nowo znane nam zioła, jak na przykład mięta czy bazylia (a to dzięki wysokiej zawartości olejków eterycznych oraz przez wzgląd na ich dostępność w wielu odmianach – np. bazylia: cynamonowa, cytrynowa, zielona, fioletowa), jak również doświadczyć zupełnie nowych smaków i aromatów – np. gomfrena kulista, tymianek cytrynowy, niespotykane mieszanki ziołowe (np. bazylia cynamonowa + trawa cytrynowa + gomfrena; bazylia + tymianek cytrynowy + rozmaryn lekarski + mięta pieprzowa + nagietek lekarski).

CANTINHO DAS AROMATICAS

Podobne produkty